Значущість філософії освіти в історичному контексті
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71219Ключові слова:
філософія освіти, виховання, педагогіка, історична ретроспектива, освітньо-виховний процес, соціокультурна реальністьАнотація
У статті зроблено огляд значущості філософії освіти в історичному контексті. Акцентовано увагу на потенційних можливостях теорій філософії освіти як галузі філософського знання в історичній ретроспективі. Визначено ідейну сутність основних спрямувань і течій філософії освіти, що містять низку поглядів на освіту й виховання й можуть бути використаними сучасними освітянами в розробці нових освітньо-філософських систем і парадигм. Стверджується значущість філософії освіти як дослідницької галузі педагогіки в сучасному інформаційному суспільстві, котра покликана вирішувати найважливіші завдання в стратегії виживання людства – забезпечення новому поколінню повноцінного життя, успішної соціалізації нових громадян суспільства в умовах інформаційної майбутностіПосилання
1. Andrushhenko V.P. Filosofiya osvity v Ukrayini: stan, problemy ta perspektyvy rozvytku / V.P. Andrushhenko, V.S. Lutaj // Naukovi zapysky AN VSh Ukrayiny. – Vyp. 6. – 2004. – S. 59-72.
2. Bazaluk O.O. Filosofiya osvity / O. Bazaluk, N. Yuxymenko. – K.: Kondor, 2010. – 164 s.
3. Beregova G.D. Osvitno-vyxovnyj potencial filosofskyx znan u systemi vyshhoyi agrarnoyi osvity v Ukrayini: Monografiya / Galyna Beregova. – Xerson: Ajlant, 2012. – 312 s.
4. Vaxovskyj L.Cz. Filosofiya vyxovannya zaxidnoyi cyvilizaciyi v epohu prosvitnycztva: avtoref. dys. … d-ra ped. nauk: specz. 13.00.01 – teoriya i metodyka vyhovannya / L.Cz. Vahovskyj. – Harkiv, 2002. – 40 s.
5. Gusynskyj E.N. Vvedenye v fylosofyyu obrazovanyya / E.N. Gusynskyj, Yu.Y.Turchanynova. – M.: Yzdatelskaya korporacyya «Logos», 2000. – 224 s.
6. Zapesoczkyj A.S. Obrazovanye: fylosofyya, kulturologyya, polytyka / A.S. Zapesoczkyj. – M.: Nauka, 2002. – 456 s.
7. Klepko S.F. Filosofiya osvity v yevropejs`komu konteksti / S.F. Klepko. – Poltava: POIPPO, 2006. – 328 s. 180
8. Kremen V.G. Filosofiya lyudynocentryzmu v strategiyah osvitnogo prostoru / V.G.Kremen. – K.: Pedagogichna dumka, 2009. – 520 s.
9. Lutaj V.S. Osnovnoj vopros sovremennoj fylosofyy: synergetycheskyj podhod / V.S.Lutaj. – K.PARAPAN, 2004. – 156 s.
10. Lutaj V.S. Filosofiya suchasnoyi osvity: [navchalnyj posibnyk] / V.S. Lutaj. – K.: Centr «Magistr-S» Tvorchoyi spilky vchyteliv Ukrayiny, 1996. – 256 s.
11. Novaya fy losofskaya encyklopedyya; [elektronnij resurs] / YF RAN. – Rezhym dostupa: http://iph.ras.ru/elib/2251.html.
12. Pyshhulyn N.P. Fylosofyya obrazovanyya / N.P. Pyshhulyn, Yu.A. Ogorodnykov. – M.: MGPU, 1999. – 234 s.
13. Filosofiya osvity: navchalnyj posibnyk / [za zag. redakciyeyu V.Andrushhenka]. – K.: Vyd-vo NPU imeni N.P.Dragomanova, 2009. – 328 s.
14. Soltis F. Jonas. An introduction to the analysis of educational concepts / Reading, Mass // Jonas F. Soltis. – Addison-Wesley Pub. Co., 1978. – 128 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Г. Д. Берегова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)