Ноогуманізм в сучасній філософії: філософський і компаратівіний аналіз
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.78586Ключові слова:
ноогуманістіческій підхід, ноогуманістіческі-орієнтоване світогляд, аналіз ноогуманістіческого підходу в контексті суміжних підходівАнотація
Сучасні реалії, носять глибоко кризовий характер, пов'язані з пошуком нової ідейно-світоглядної парадигми, з формуванням особистості, вільно орієнтується в полікультурному світі, толерантно відноситься до представників різних народів, що дотримує морально-духовні, екологічні та гуманістичні цінності. Цим запитам відповідає перебуває на стадії свого становлення ноогуманістіческі-орієнтоване світогляд, оскільки воно спрямоване на гармонізацію відносин в системі «людина-суспільство-природа». Ідея соціоприродних згоди, генеруюча категоріально-понятійний апарат ноогуманізма і опора на окремі аспекти інших підходів (ноосферного, псіходідактіческого квантового та ін.), Необхідних для формування ноогуманістіческі-орієнтованого світогляду, створюють методологічний базис ноогуманістіческого підходу. Тому затребуваним виявляється аналіз підходів, оплодотворивших ноогуманістіческій підхідПосилання
Bazaluk, Oleg. Filosofija kosmosa: mesto cheloveka v masshtabah Zemli i kosmosa. Glava pervaja. Philosophy and Cosmology 2016 (Vol. 16) - Kyiv: ISPC, 2016. – P. 28-42.
Voronkova, V. G. Formirovanie novogo mirovozzrenija, novogo cheloveka, novogo obshhestva budushhego. Future Human Image. Vol. 2 – Kyiv: ISPC, 2012. – P. 134-152.
Voronkova, V. G. Formuvannja koncepcії noosfernogo rozvitku suchasnogo socіumu: teoretiko-metodologіchnij kontekst. Philosophy and Cosmology 2016 (Vol. 16) - Kyiv: ISPC, 2016. – P. 179-189.
Mukaeva, B. M. Princip garmonii v koncepcii ustojchivogo prirodopol'zovanija: Filosofsko-metodologicheskij analiz: Dis. …kand. filos. nauk. – M., 2003. URL: http://www.dissercat.com/content/printsip-garmonii-v-kontseptsii-ustoichivogo-prirodopolzovaniya-filosofsko-metodologicheskii
Rybka, D. P. Noosfernyj podhod k obrazovaniju i vospitaniju kak sovremennaja metodologicheskaja orientacija // Mirovozzrencheskie i filosofsko-metodologicheskie osnovanija innovacionnogo razvitija sovremennogo obshhestva: Belarus', region, mir. Materialy mezhdunar. nauchnoj konf. Minsk, 5-6 nojabrja 2008.; Inst-t filosofii NAN Belarusi – Minsk: Pravo i jekonomika, 2008. S. 449.
Sikorskaja, G. P. Noogumanisticheskaja model' jekologo-pedagogicheskogo obrazovanija i praktika ee realizacii: Dis. …d-ra ped. nauk. – Ekaterinburg, 1999. – 446 s.
Filosofskie mysli naturalista / V.I. Vernadskij. – M.: Nauka, 1988. – 520 s.
Bazaluk, Oleg. Neurophilosophy in the Formation of Planetary-Cosmic Personality / Future Human Image 1 (4) – Kyiv: ISPC, 2014. – P. 5-13
Svyrydenko, Denys. Higher education in the face of XXI century challenges. Philosophy and Cosmology 2014 (Vol. 13) - Kyiv: ISPC, 2014. – P. 258-263.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Раушан Байсеитовна Шиндаулова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)