Динаміка ноосферизації освіти інформаційної цивілізації
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.86475Ключові слова:
інтелект, суспільний інтелект, цивілізація, ноосферизація, освіта, ноосферо-інформаційна парадигма, інноваційність, інформатизація, гуманізаціяАнотація
У статті розкривається сутність концепту «ноосферизація» у сфері освіти та динаміка його розвитку через аналіз парадигм в різних типах цивілізаційного устрою суспільства. Отримало нового концептуального пояснення ноосферо-інформаційна парадигма сучасної цивілізації. Її динаміка розкрита через формування нового рівня інтелектуалізації освіти, її інформатизації, інноваційний характер та гуманістичну складову.
Посилання
Frankl J. Arheologiya uma / J. Frankl. – M. : Astrel, 2007. – 254[2]с.
Vernadskiy V. I. Biosfera I noosfera / V. I. Vernadskiy. – М.: Ayris-Press, 2007. – 576с.
Sharden P.T. de / P. T. de Sharden. – М. : АСТ, 2001. – 553[7]с.
Losev A.F. Derzanie duha / A. F. Losev. – М. : Politizdat, 1988. – 366 с.
Toffler E. Shok budushego / E. Toffler. – М.: АSТ, 2004. – 557 [3] с.
Strazhynskiy V. P. Na puti k obschestvu innovaciy / V. P. Strazhynskiy, V. V. Cepkalo. – Minsk : RIVSH, 2016. – 446 с.
Basharkina E. A. Innovacionnaya deyatelnost kak sredstvo razvitiya sovremennogo obrazovaniya / E. A. Basharkina, V. V. Yurchenko. – V kn. : Filosofsko-pedagogicheskiye problem nepreryvnogo obrazovaniya. – Mogilev: MGU im. А.А. Кuleshova, 2015. – 420 с.
Subetto A. I. Planetarnaya koncepciya etnosov – osnova garmonichnogo razvitiya chelovechestva v ХХІ veke / А. I. Subetto. – SPb. : Asterion, 2012. – 12 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 О. П. Пунченко, Н. Е. Шилина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)