Екологічний туризм як чинник розвитку сучасного суспільства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.86519Ключові слова:
туризм, екологічний туризм, природа, людина, суспільство, екологічна криза, цінностіАнотація
У статті досліджено екотуризм як одну з форм взаємодії суспільства і природи та як один з чинників її гармонізації. Акцентовано увагу не лише на праксеологічному, а й на аксіологічному аспекті екологічного туризму, який в контексті глобальних екологічних проблем є особливо актуальним. З’ясовано, що зазначений вид туризму сприяє як економічному, так і культурному та моральному розвитку суспільства, зміні ціннісних орієнтирів сучасної людини. Розкрито потенціал екотуризму для подальшої комунікації у системі «людина – природа» на основі моральних цінностей, насамперед відповідальності, поваги, турботи, толерантності. Визначено особливості подальшого розвитку екологічного туризму в умовах екологічної кризи.
Посилання
Kruchek O. A. Ekolohichnyi turyzm yak vazhlyvyi chynnyk staloho rozvytku turystychnoi haluzi (prakseolohichnyi aspekt) / O. A. Kruchek // Naukovi zapysky Kyivskoho universytetu turyzmu, ekonomiky i prava. Seriia: filosofski nauky. – 2010. – Vypusk 8. – S. 144–158.
Pazenok V. S. Filosofiia ta prakseolohiia turyzmu / V. S. Pazenok // Naukovi zapysky Kyivskoho universytetu turyzmu, ekonomiky i prava. Seriia: filosofski nauky. – 2010. – Vypusk 8. – S. 8–35.
Pazenok V. S. Filosofiia turyzmu v systemi filosofskoho znannia / V. S. Pazenok // Naukovi zapysky Kyivskoho universytetu turyzmu, ekonomiky i prava. Seriia: filosofski nauky. – 2010. – Vypusk 8. – S.7–22.
Smolii V. A. Entsyklopedychnyi slovnyk-dovidnyk z turyzmu [Tekst] / V. A. Smolii, V. K. Fedorchenko, V. I. Tsybukh. – K.: Vydavnychyi dim «Slovo», 2006. – 372 s.
Sorokina H. O. Ekolohichnyi turyzm: navch. posib. / H. O. Sorokina; Derzh. zakl. «Luhan. nats. un-t imeni Tarasa Shevchenka». – Luhansk: Vyd-vo DZ «LNU imeni Tarasa Shevchenka», 2013. – 206 s.
Shumlianska N. V. Ekoturyzm yak forma doluchennia do pryrodnoi ta kulturnoi spadshchyny / N. V. Shumlianska // Kultura Ukrainy. – 2014. – Vyp. 47. – S. 108–115.
Shumlianska N. V. Sotsiokulturni zasady stanovlennia ekolohichnoho turyzmu / N. V. Shumlianska // Kultura Ukrainy. – Vypusk 32. – 2011. – S. 179–188.
Iavkin V. H. Problemy heohrafii ta menedzhment turyzmu [Tekst]: Monohrafiia / V. H. Yavkin, V. P. Rudenko, O. D. Korol. – Chernivtsi: Ruta, 2006. – 260 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 І. В. Халімовська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)