Феномен жіночої святості: філософсько-релігійний дискурс
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.86825Ключові слова:
святість, релігія, мислення, пізнання, людина, чоловіче, жіночеАнотація
У статті розглядається проблема формування почуття святості людини як мислячої істоти загалом і жінки зокрема. Надається визначення святості як осмисленої й усвідомленої здатності людини до розумно-вольового способу життя. Доведено те, що святість є нормою і метою життєвої поведінки, що налаштовує людину на гармонію Буття, навіть в умовах руйнівних криз сучасності, в тому числі гендерних.
Посилання
Karol Wojtyła. Elementarz etyczny,Na podstawie wydania: "Aby Chrystus się nami posługiwał", Ks. Karol Wojtyła, Kraków. – Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak", 1979. – 106 s.
ІІ Vatikanskij Cathedral, pastes. Const. Gaudiumetspes, 15: AAS 58 (1966) 1036.
Hegel G. V. F. Filosofiâ religii / G. Hegel // Sočineniâ: 3 t.-m.: Nauka, 1970. – T. 2. - Pp. 85-86.
The riddle of the genial′nosti / V. Èfroimson. -Moscow: Znanie, 1991. -62 s.
Zhadko V.A. Philosophical Foundations of moral and ethical consciousness / V. Zhadko // Zaporizhzhya: publishing ZDIA, 1997. – 105 s.
Fejerbah l. Izbrannye filosofskie proizvedeniâ: In 2 volumes.-Moscow: Politizdat, 1955. – T. 2. - 943 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Г. П. Макушинська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)