Керівництва для авторів
1. Стаття обов’язково супроводжується авторською довідкою: призвіще, ім’я, по-батькові; наукова ступінь; наукове звання; посада; місце роботи; робочий і домашній адрес; телефони, адрес електронної пошти.
2. Редакційна колегія приймає до друку статі виключно при умові їх відповідності вимогам ВАК (див. Постанову ВАК України №7-05-1и від 15.01.2003р.) відносно структури наукової статті, у відповідності з якими стаття повинна включати такі елементи, як:
- актуальність та постановку проблеми у загальному вигляді, її зв'язок з важливим науковими і практичними завданнями;
- аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких представлено вирішення даної проблеми і на які спирається автор;
- виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується дана стаття;
- формулювання цілей статті ( постановка завдань);
- виклад осново матеріалу дослідження з повним обгрнутуванням отриманих наукових результатів;
- висновки дослідження і перспективи подальших пошуків у даному напрямку.
3. Структурні елементи статті необхідно виділити напівжирним шрифтом: постановка проблеми (включаючи аналіз останніх досліджень і публікацій); мета статті; виклад основного матеріалу; висновки.
4. До публікації у збірнику наукових праць приймаються раніше не опубліковані наукові статті. За точність цитування і приведення у статтях наукових фактів,цифр, інших відомостей відповідають автори. Редколегія може не поділяти світоглядних переконань авторів.
5. Всі статті супроводжуються УДК і рецензією доктора наук чи кандидата відповідності спеціальності публікації чи виписка з протоколу засідання кафедри (відділу) про рекомендацію статті до друку. Редакція здійснює власне рецензування статей, редколегія залишає за собою право відхиляти неякісні матеріали без пояснення причин. Матеріали рецензуються членами редакційної колегії і збірника незалежними експертами, виходячи з позицій вищих міжнародних стандартів якості, і рецензуються.
6. Рукопис статті присилається в одному в одному екземплярі, надрукованому з однієї сторони листа формату формата А-4. Разом з рукописом присилається електронний варіант статті, підготовлений в текстовому редакторі MS Word for Windows (формату doc.). Електронний варіант статті присилається на електронну пошту за адресою:valentina-voronkova@yandex.ru
7. Вимоги до оформлення тексту: всі поля по 20 мм; шрифт Times Arial, кегель 14 пт; інтервал – 1,0; абзацний відступ – 1,25 мм. Рисунки і таблиці оформляються у відповідності з ГОСТом.
8. Список літературних джерел розміщується у відповідності з алфавітом їх використання
Джерела виконуються на мові оригіналу. Посилання на літературу у тексті даються у відповідності з наступними параметрами: [5,с.87], де 5 – номер джерела у відповідності зі списом літератури, 87 – сторінка. Посилання на декілька джерел дають наступним чином: [3; 5; 7]. Слід надати список використаної літератури REFERENCES (TRANSLATED & TRANSLITERATED). Бібліографічний запис використаної літератури слід оформляти у відповідності зі стандартами «ДСТУ 7.1:2006».
9. Розмір анотації ( українська, англійська) не повинен перевищувати 100 слів. Анотація дає можливість встановити основний зміст наукової статті, визначити її релевантність, повинна включати характеристику основної теми, проблеми наукової статті, цілі роботи, методологію дослідження, наукове і практичне значення, результати роботи. В анотації вказується, що нового несе в собі дана стаття у порівнянні з іншими у відповідності з тематикою і цільовим призначенням. В анотації вказується,що нового несе в собі дана стаття у порівнянні з іншими у відповідності з тематикою і цільовим призначенням. Анотація повинна бути оформлена у відповідності з міжнародними стандартами: не повинна повторюватися назва статті в анотації, необхідно вживати синтаксичні конструкції, властиві мові наукових і технічних документів.
10. Ключові слова: повинні виражати основний зміст статті, щоб слугувати орієнтиром для пошуку статей в електронних базах. Розміщуються після анотації у кількості 7-8 слів, які приводяться в трьох анотаціях – українська анотація і ключові слова (на початку статті), російська і англійська анотація і ключові слова (в кінці статі).
11. Висновки дослідження повинні супроводжуватися рекомендаціями, оцінками, пропозиціями, підтвердженням гіпотез, описаних у статі.
12. Відповідальність за точність, правильність і коректність цитування, посилань і перекладу покладається на автора. Будь-які порушення авторських прав переслідуються у відповідності з законом. Передрук матеріалів збірника наукових праць можливий тільки при згоді редакції.
13. Графіки виходу збірника наукових праць:
1 - остання неділя березня;
2- остання неділя червня;
3 – остання неділя вересня;
4 – остання неділя грудня.
14. Публікація є безкоштовною.
15. Кожний випуск збірника обов’язково пересилається у Центральну наукову бібліотеку ім. В.Вернадського, а також у провідні бібліотеки, освітні і наукові установи України і Росії. Збірник наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» можна знайти у списку видань у відповідності з алфавітом назв Каталоги - НБУВ Національної бібліотеки України ім. В.Вернадського - №43.
16. Електронна адреса: visnyk.zgia.zp.ua
valentina-voronkova@yandex.ru
Телефони: ( 050) 637 27 68
(061) 227 12 23 Редакція розташована за адресою: 69006, м.Запоріжжя-6., пр. Леніна, 226, кім.323. Редакція «Гуманітарного вісника Запорізької державної інженерної академії».
Положення про авторські права
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)