«Суспільство ризику» як наслідок кризи сучасної цивілізації у глобальному вимірі
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.27881Ключові слова:
«общество риска», современная цивилизация, глобальное измерение, кризи, концепции кризисов, кризис цивилизации, типология рисковАнотація
Аналізуються прояви кризових ситуацій, що привели до появи нового типу «суспільства ризику», що виникло як наслідок кризи сучасної цивілізації у глобальному вимірі. Доведено, що у «суспільстві ризику» кристалізуються всі проблеми сучасного соціуму, що привели до появи ризиків – організаційних, технологічних, екологічних, цивілізаційних, глобальних, в яких зосереджуються всі суперечності цивілізації. Криза сучасної цивілізації в глобальному вимірі сприяє появі глобалізаційних процесів - глобалізації ризиків, антропологічних катастроф, різноманітних форм дестабілізації і руйнації соціуму у всіх сферах суспільного життя. Обгрунтвоано, що порушення у соціальній системі приводять до розхитування системи, її дезінтеграції, перманентної конфліктності геополітичних інтересів, появи патології в різних формах - організаційних відносинах, управлінських рішеннях, управлінських командах, діях геополітичних акторів, які приводять до воєнних дій задля вирішення своїх геополітичних інтересів
Посилання
Ulrich, Beck (1994). From an industrial society to risk. Мoscow, THЕSIS.5. 161-168.
Janicki, O.N. (1996). Environmental movement inRussia. Critique. M.:InstituteofSociology, 1996. - P. 27
Beck, U. Risk Society (2000). On the way to another modernity. Moscow, Progress-Tradition, 2000. - P.56.
Luhmann, N. (1994). The concept of risk / Moskow: «THESIS». 5, 141.
Giddens, A. (1994). Fate, risk and safety / Moskow: «THESIS». 5, 41.
Vlasov, V.I. (2014). Evolution of views to global transformations (historical aspect). Karelia scientific journal, 1(6), 80-83.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Valentina Voronkova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)